Inscriere Clasa Pregatitoare 2018-2019

Nr. Crt.NumeInitialaPrenumePrenumePrenumeClasaProfesor
1ALEMNARITEIM.IANISGABRIELPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
2ANTONC.REBECAECATERINAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
3BOGEANUR.EDUARDALEXANDRUPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
4CEPESC.CALINMATEIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
5CHIRITAM.T.MARKALBERTPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
6CIOBOTARUS.C.ALESSIAEMANUELAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
7COMANESCUG.ANAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
8CONSTANTINR.A.ADELAALEXANDRAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
9DUMITRESCU BUCSAC.CARLAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
10GARCIA KUNIOKA MANEAS.V.RAYANVICTORPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
11GHINCEAS.ROBERTANDREIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
12GROSUM.C.DARIUSMIHAIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
13IFRIMC.ANDREIDANIELPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
14IORGAI.IRISANTONIAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
15LITAC.MATEICRISTIANPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
16MOISESCUC.G.MATEIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
17NITUM.R.MARIAGEORGIANAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
18ORBULETUP.C.PAULCOSMINPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
19PAGLIUCAP.REBECAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
20PASCUM.S.ROBERTSTEFANPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
21PATRASCUB.G.DRAGOSMARIANPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
22POPESCUS.B.ALMAMARIAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
23PRAJEAM.ANTONIAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
24PREDAA.ROBERTCRISTIANPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
25PRICEPUTUC.VLADMIHAIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
26ROSCAG.S.TUDORGABRIELPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
27RUSUR.A.ANTONIAMARIAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
28SAMOILAC.V.BOGDANCOSTINPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
29SABAROIUS.MARIOCRISTIANPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
30SARGHIO.IRINAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
31STOICANA.V.EDUARDANDREIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
32STRATULATG.ANDREEAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
33TUDORIEM.JOSHUAGABRIELPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
34TURBATUG.R.CARLAIRINAPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
35TURIACV.V. LUCAANDREIPREGATITOARE ACOJANU MARCELA WICHY
36BAESCUC.ANTONIAMARIAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
37BANICAA.V.HORIASTEFANPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
38CHITUF.ROSEMARIEPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
39COLIBANA.RUNAEMMAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
40COMANICIA.M.BOGDANIOANPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
41CONSTANTINB.C.SOPHIAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
42COSTACHET.F.ILEANADIANAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
43COZACHIEVICIA.V.ALEXANDRUGABRIELPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
44CRISTEAP.A.SOFIAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
45CULDAT.C.SASHAANDREIPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
46DIACONESCUT.A.NATALIAALEXANDRAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
47DOBRES.C.IOANAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
48DUMITRUM.E.MATEIEUGENPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
49GUTUR.ALEXANDRAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
50IESEANUV.MIRCEAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
51IORGAN.ANTONIAELIZAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
52MACOVEIR.ANAIARINAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
53MARCOVICIV.PETRUPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
54MARITAC.LUCASTEFANPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
55MATEIG.GEORGEALEXANDRUPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
56MELUA.MARIASOFIAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
57MINCUR.G.ALEXANDRUNICOLAEPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
58MOLDOVAN DAVIDL.V.STEFANPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
59MOROSANZ.F.ALEXANDRUMIRELMIHAIPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
60NECHIFORL.D.DAVIDLUISPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
61NICOLAEI.C.IUSTINANDREIPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
62PATRASCUM.MARIAIOANAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
63PAUNV.V.RARESANDREIPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
64PENCEAD.M.INGRIDMIHAELAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
65PENCEAD.M.VLADIMIRCATALINPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
66ROTARUM.S.TUDORPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
67SIBIANUR.A.RADUANDREIPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
68TEODORESCUR.ERICPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
69TONCUI.ANTONIAELENAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
70VICUR.D.ILINCAIOANAPREGATITOARE BBEZEDE ALEXANDRA ELENA
71ALEXANDRESCUM.CHANELMARIEPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
72AVRIGEANUT.ANDRADAGABRIELAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
73BESCHIUM.MIRCEAALEXANDRUPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
74BICAA.M.STEFANAURELIANPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
75BURCEAI.IUSTINALEXANDRUPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
76CASUA.MATEIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
77CARAMIDAC.M.TUDORSTEFANPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
78CHELARUA.ALEXANDRUPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
79CODREANUA.TUDORADRIANPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
80CONSTANTINI.RARESNICOLAEPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
81CORENDEAF.C.EDUARDFLORINPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
82CRISTEAC.TUDORCATALINPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
83DANCIUI.IOANAALESSIAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
84DINULESCUC.COSTINPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
85FLOREA-VASILEA.DAVIDALEXEIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
86IANCUM.ANAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
87KRAMERM.EVAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
88LASCAEA.MIHAICRISTIANPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
89MANDRAGIUG.M.ALBERTPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
90MITREAV.DLUCADARIUSPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
91NASTASER.N.DELIAANDREEAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
92NISTORM.I.RADUANDREIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
93PARASCHIVS.A.IGORANDREIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
94PERTAR.M.MAYAANITAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
95POPESCUV.F.IOANCONSTANTINPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
96ROBEE.D.TUDORANDREIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
97SAVULETEM.A.ANDREIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
98SAMBOTINO.MIRIAMNARCISAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
99STANCUF.A.GLORIAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
100STRINUM.DANIELPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
101STRINUM.MATEIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
102SUCIUG.A.ANDREEAEDELINAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
103STEFANC.SOFIAELENAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
104STEFANUTM.MARIAPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA
105TALPAG.DAVIDANDREIPREGATITOARE CSTEFAN LUMINITA

Actualizare înscriere clasa pregătitoare – an școlar 2018-2019 : vezi lista elevilor pe clase…

Lista elevilor admiși în urma primei etape de înscriere în clasa pregătitoare 2018-2019

 Vă invităm să consultați ORDINUL prin care se aprobă calendarul și metodologia înscrierii în clasa pregătitoare în anul școlar 2018-2019

Calendarul înscrierii pentru anul școlar 2018-2019 

 Metodologia înscrierii pentru anul școlar 2018-2019 

Planificarea activitatii de evaluare a nivelului de dezvoltare psihosomatica, 5-23 martie 2018 - Click aici

Precizari privind activitatea de evaluare psihosomatica 1-23 martie 2018 Click aici

Numarul de telefon TelVerde 0800816021 va fi disponibil in perioada 01.03.201804.05.2018, de luni pana joi in intervalul orar 8.0016.30 si vineri in intervalul orar 8.00  14.00 . - Click aici

În clasa pregătitoare pot fi înscriși copiii care împlinesc vârsta de 6 ani până la 31 august 2018, inclusiv. La solicitarea părinţilor, copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2018, inclusiv, pot fi înscriși dacă evaluarea dezvoltării psihosomatice atestă pregătirea pentru parcurgerea cu succes a clasei pregătitoare. Evaluarea dezvoltării psihosomatice a copiilor se efectuează sub coordonarea Centrului Judeţean/al Municipiului Bucureşti de Resurse şi Asistenţă Educaţională (CJRAE/CMBRAE) în perioada 1 – 23 martie.

Prima fază a procesului de completare și depunere a cererilor de înscriere a copiilor în învățământul primar se desfășoară între 8 și 26 martie și va fi urmată de o a doua etapă, programată între 12 și 18 aprilie. Aceasta este rezervată părinților copiilor care nu au fost înscriși în prima etapă sau care nu au participat la această etapă, cererile fiind completate din nou, în funcție de locurile disponibile. Afișarea în fiecare unitate de învățământ a circumscripțiilor școlare, a planului de școlarizare propus și a numărului de clase pregătitoare se realizează în data de 1 martie.

Cererea-tip se poate completa online sau la secretariatul unității de învățământ la care părintele dorește înscrierea copilului, în interiorul perioadelor din calendarul aprobat de Ministerul Educației. Validarea cererii-tip este obligatorie și se realizează în unitatea de învățământ la care părintele dorește înscrierea, în prezența părintelui și a cel puțin unuia dintre membrii comisiei, zilnic, între orele 8 – 18:00 (luni-vineri).

Fiecare unitate de învăţământ în care se organizează clasa pregătitoare are obligaţia să organizeze Ziua porţilor deschise într-una din zilele din intervalul 1 – 12 martie. Cu acest prilej, părinţii şi copiii vor putea vizita spaţiile școlare şi vor putea discuta cu cadrele didactice.

Fiecare locuinţă este arondată unei unităţi de învăţământ din proximitate – şcoala de circumscripţie. Inspectoratele şcolare judeţene, respectiv Inspectoratul Școlar al Municipiului Bucureşti au responsabilitatea organizării sau, după caz, a reorganizării circumscripţiilor. Nu în ultimul rând, inspectoratele şcolare vor soluţiona orice situaţie legată de înscrierea în învăţământul primar, în interesul educaţional al elevului şi în limitele legii.

Inspectoratele şcolare şi unităţile de învăţământ au obligaţia de a asigura permanent, corect şi cât mai rapid informarea şi consilierea părinţilor pe tema prevederilor legii şi ale metodologiei.

Circumscripţiile şcolare, planul de şcolarizare, respectiv numărul de clase pregătitoare alocate, perioada de desfăşurare a evaluării dezvoltării psihosomatice, precum şi adresele unităţilor/instituţiilor la care se desfăşoară evaluarea psihosomatică vor fi afişate pe site-urile inspectoratelor şcolare judeţene/Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti, precum şi ale unităţilor de învăţământ (dacă există).

Reamintim faptul că învăţământul primar este obligatoriu și cuprinde clasa pregătitoare şi clasele I-IV. Numărul de locuri alocate, prin cifra de şcolarizare, pentru clasa pregătitoare în învăţământul de stat, este mai mare sau egal cu numărul copiilor care au împlinit vârsta pentru a începe învăţământul primar, asigurându-se, astfel, şcolarizarea tuturor copiilor.

Comentariile sunt închise.